Çok Sorulan Sorular

 1. Yarışma kaç sorudan oluşuyor?
 2. Yarışma sorularının içeriği nedir?
 3. Soru öneren yarışmacılara kıyak geçilmiş olmuyor mu?
 4. Sorular hazırlanırken nelere dikkat ediliyor?
 5. Sorular ilerledikçe zorlaşıyor mu?
 6. Soruların zorluk derecesini nasıl belirliyorsunuz?
 7. Herkes çok ilerlemiş ben yetişebilir miyim?
 8. Yanlış cevapladığım sorular bana puan kaybettiriyor mu?
 9. Siteye yeniden döndüğümde baştan mı başlıyorum?
 10. Zaman sınırı var mı?
 11. Takozlar listesinin ödül kazanmada bir etkisi var mı?
 12. Herkese farklı sorular mı geliyor?
 13. Sorular için ipucu alabilir miyim?
 14. Cevapları nasıl bulabilirim?
 15. Soruların cevaplarının sizden temini mümkün mü?
 16. Aynı soruda bulunanların sıralaması nasıl yapılıyor?
 17. Cevaplamaya çalıştığım soru değiştirildi. Bu sorular siliniyormu?
 18. Soruları nereden buluyorsunuz?
 19. Yarışma sayfasında soruyu cevapladığımda login ekranı geldi bu neden kaynaklanıyor?
 20. Herkes soruların cevaplarını almak için bana mesaj atıyor. Ne yapabilirim?
 21. Beni rahatsız eden yarışmacılar var ne yapabilirim?
 22. Hediyemi nasıl alacağım?
 23. Yarışma bitince soruların cevapları yayınlanacak mı?
 1. Yarışma 500 sorudan oluşuyor.
 2. Internette elde edebileceğiniz her türlü bilgi ile ilgili soru hazırlanıyor.
 3. Yarışmada bir yarışmacının en fazla beş sorusuna yer verilmiştir. Soru öneren yarışmacıların en fazla 5 soruluk bir avantajı olmaktadır.
 4. Gerek hazırladığımız sorularda gerekse önerilen sorularda cevapların internet araçları ile elde edilebilip edilemediği gözlemlenmekte ve kaynaklar denetlenmektedir. Örneğin: Kişisel sitelerin kaynak gösterildiği sorular yarışmaya alınmamaktadır.
 5. Hayır. İlk 50 soru arama motorlarında hemen bulunabilecek türde sorular, ilerledikçe 5 soruda bir çok kolay bir soru ile karşılaşabilirsiniz. Ya da 10 çok kolay sorunun ardından zorluk derecesi yüksek bir soru ile karşılaşabilirsiniz.
 6. Sorunun içinde geçen kelimeleri arama motorlarında aratarak cevabına hemen ulaştığınız soruların zorluk derecesi düşüktür. Ama dolaylı yoldan sorulmuş olan sorunun zorluk derecesi yüksektir. Örneğin: Latince adı saflık, temizlik anlamına gelen bitkinin Türkçe adı nedir? sorusunda önce internetteki sözlüklerden saf, temiz kelimelerinin İtalyanca, İspanyolca, Fransızca gibi Latin kökenli dillerdeki anlamlarını bulup bu neticeleri arama motorlarında arattığınızda cevabın Latince prosedürdeki adını bulursunuz. Daha sonra Türkçe kaynaklardan cevap olan Mineçiçeği cevabına ulaşabilirsiniz. Sistemde bulunan sorular zorluklarına göre kategorilendirilmiş ve bunlar bilgisayar tarafından sistem içerisine dağıtılmıştır. Sistem zorluk bakımından homojendir. 475. soru 50. sorudan çok daha kolay olabilmektedir. Internette zor soru diye bir kavram yoktur, karmaşık soru vardır:)
 7. Diyelimki yeni başladınız, ilk 50 soru çok zor olmayan sorulardan oluştuğu için fazla dikkate almayın. Yani siz girdiğinizde lider yarışmacı 100. soruda ise aslında aranızda 50 soru var şeklinde düşünün. Arada Takoz soru olarak nitelendirdiğimiz sorularda sizden öndeki yarışmacılar 48 saat bekleyebilir ve ilerdeki her takoz soru sizin liderlere yetişmeniz için bir avantajdır.
 8. Hayır. Her soruda doğru cevabı buluncaya kadar dilediğiniz kadar deneme yapabilirsiniz. Fakat, dikkat edin birden kendinizi takozlar listesinde en tepede bulabilirsiniz...:))
 9. Hayır. Yarışma en son kaldığınız sorudan devam eder.
 10. Bir soru üzerinde dilerseniz 1 ay boyunca düşünebilirsiniz. Herhangi bir zaman sınırı yok.
 11. Hayır hiçbir etkisi yok...
 12. Hayır. Herkes için aynı sorular sorulur. Fakat çok katılımcının biriktiği sorular ileri alınabilir ya da 48 saat boyunca kimsenin aşamadığı sorular yer değiştirebilir.
 13. Sorularda cevabın kaç harfden oluştuğunu cevap alanının kaç harflik olduğunu altındaki sayaçta yazan rakamlardan görebilirsiniz. Soruyu aşmış olan yarışmacılarımıza Mesajlar bölümünden de sorabilirsiniz.
 14. Cevapların tamamı internette bulunmakta, arama motorlarını iyi bir şekilde kullanarak cevaplara ulaşmanız mümkün. Yine de ulaşamıyorsanız yarışma liderlerini kızdırmayacak bir şekilde kendilerine sorabilirsiniz. Takdir edersinizki aynı tutumu tüm yarışmacılar gösteriyor olduğundan lider olmak popülarite kazandırırken oldukça yoğun bir tempoya giriyorsunuz.
 15. Ah tabii lafımı olur? Alemsiniz olur mu öyle şey? Herkes cevabı bizden alırsa siz yarışmış olmazsınızki. Bu durumun doğal sonucu olarak da bizden hiç bir şekilde cevap ya da ipucu alamazsınız. Hatta bu konu hakkındaki tutumumuzu öğrenmek için kurallar bölümüne göz atmanızı öneririz.
 16. Aynı soruda bulunanların sıralamasında doğru cevap tarihi ve saati esas alınmaktadır. İlk cevaplayan önde gösterilmektedir.
 17. Hiç bir kullanıcının 48 saat içerisinde cevaplayamadığı veya çok fazla kullanıcının takıldığı sorular zaman kaybedilmemesi için ileriye alınmaktadır. Sistemde bulunan sorular hatalı olmadıkça veya internette bulunması mümkün olmadıkça sistemden silinmemektedir.
 18. Uzman bir ekip tarafından ve siz katılımcılarımız tarafından önerilen sorular, internetteki kaynaklarından incelendikten onaydan geçip taze taze karşınıza geliyor.
 19. Yarışmada güvenlik için sisteme girdikten sonra herhangi bir sayfada bekleme süreniz 30 dakikadır. Bu süre içerisinde başka bir sayfaya geçmez veya soruyu cevaplamaz iseniz tekrar sisteme girmeniz gerekmektedir.
 20. Daha ne istiyorsunuz çok populersiniz işte... Yarışma sayesinde yeni yeni insanlarla tanışabileceksiniz. İstemediklerinize cevap vermeyin.
 21. Sizi rahatsız eden yarışmacıları mesajlar bölümünden yasaklayarak size bir daha mesaj göndermemesini sağlayabilirsiniz. Çok fazla abartmışsa Destek bölümünden bize bilgi verin takibe alalım. Olmadı biz yasaklarız!
 22. Hediyeyi kazandığınızda sizlerle irtibata geçip ad- soyad, adres, telefon bilgilerininizi edindikten sonra, hediyeleriniz teslim edilecektir.
 23. Evet yarışma bittikten sonra soruların cevapları yayınlanacak.
Şifremi unuttum

Giriş

Kullanıcı Adı
Şifre

 
0,042109 - (1)
Yarışma Ana Sayfa || İletişim || Sponsorluk
© 2007-2009 yarismaca.com